Eesti keeles

LYHENTEIDEN SELITYKSET:

Ajokoe:

kilpailuluokat:
AVO- avoinluokka
VOI- voittajaluokka

DRAJ- dreeverien (jänis)ajokoe
DKAJ- dreeverien ketunajokoe

 


 

Näyttely:

Näyttelyt:
KV- kansainvälinen
K- kaikkien rotujen
RY- ryhmän
ERI- erikoisnäyttely

 

kilpailuluokat:
PEN
- pentuluokka
JUN- junioriluokka
NUO-nuortenluokka
AVO- avoin luokka

KÄY-  käyttöluokka
VAL-  valioluokka
VET-  veteraaniluokka
KAS-   kasvattajaluokka

laatuarvostelun tulokset:
ERI
- erinomainen

EH - erittäin hyvä
H - hyvä
T - tyydytävä
EVA -ei voida kaikilta osin arvostella
HYL- hylätty
SA-sertifikaatin arvoinen

KP- kunniapalkinto
JUN SERT
- juniorisertifikaatti
SERT- sertifikaatti
VASERT-  varasertifikaatti
CACIB- kansainvälinen sertifikaatti
V-CACIB- vara cacib
ROP-PENTU-  rodun paras pentu
VSP-PENTU-  vastakkaisen sukupuolen paras pentu
PU- paras uros
PN
- paras narttu
ROPJ- rotunsa paras juniori
VSPJ- vastakkaisensuku-puolen paras juniori
ROP- rotunsa paras
VSP- vastakkaisensuku-puolen paras
ROP-VET-  rodun paras veteraani
VSP-VET- vastakkaisen sukupuolen paras veteraani
ROP-KAS-  Rodun paras kasvattajaryhmä
RYP - ryhmän paras
BIS- näyttelyn paras koira
BIS-VET-  näyttelyn paras veteraani
BIS-KAS-  näyttelyn paras kasvattajaryhmä


tittelit:
MVA- muotovalio
JV- juniorivoittaja
V- voittaja
POHJV- pohjoismaiden voittaja
MV- maailman voittaja
C.I.B.
- kansainvälinen muotovalio
C.I.E.- kansainvälinen näyttelyvalio

KVA- käyttövalio

Tuloksia kokeista ja näyttelyistä

 

Track-Action Upsis "Sissi"

Ajokoe: https://koiratietokanta.fi/dreeverit/koirantiedot.php?lang=fi&Reknro=FI47783/10

Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
Tuomari
DRAJ paljas maa 5.10.2019 Liperi "Naisajot 2019" Finland 45 (45/0) 43,25 DRAJ 0
(keskeytetty)
Tenho Pulkkinen Juha Kantell
Jorma Turpeinen
DRAJ paljas maa 6.10.2018 Liperi "Naisajot 2018" Finland 40+22 44,64 DRAJ 0 Esa Mikkonen Hanna Vierikko
Jarre Mustonen
DRAJ paljas maa 8.10.2017 Suonenjoki Finland 0+0 7,13 VOI 0 Jouko Korhonen Harri Arola
Jyrki Vauhkonen
DRAJ paljas maa 7.10.2017 Siilinjärvi Finland 0+55+0 25,5 VOI 0 Teuvo Korkalainen Jari Mäkinen
Inkeri Rautiainen
DRAJ paljas maa 30.9.2017 Mikkeli "PM" Finland 0+0 4,5 VOI 0 Hanna Vierikko Timo Kohvakka
Lauri Peippo
DRAJ paljas maa 24.9.2017 Rantasalmi Finland 0+47+45 54,03 VOI 3 Tenho Pulkkinen Sami Pöllänen
Matti Tarv.inen
DRAJ lumi 4.12.2016 Kaavi Finland 28+101 75,08 VOI 1 Juha Kantell Ari Naukkarinen
Jarre Mustonen
DRAJ lumi 3.12.2016 Nilsiä Finland 59+19 50,43 VOI 3
(keskeytetty)
Juha Kantell Mika Mustonen
Inkeri Rautiainen
DRAJ paljas maa 5.11.2016 Simpele Finland 70+45 65,24 VOI 2 Osmo Viitanen Hanna Vierikko
Matti Hannonen
DRAJ paljas maa 29.10.2016 Mikkeli
"PM"
Finland 0+0 8,13 VOI 0 Tenho Pulkkinen Timo Kohvakka
Aki Ollikainen
DRAJ paljas maa 8.10.2016 Simpele Finland 21+0+0 20,88 VOI - (luopui) Esa Niemi Hanna Vierikko
Heikki Peippo
DRAJ paljas maa 1.10.2016 Heinävesi Finland 0+0 4,75 VOI - (luopui) Ismo Putkonen Ari Taskinen
Anne Kuutamo-Ristiharju
DRAJ paljas maa 24.9.2016 Siilinjärvi Finland 99+0+0 59,17 VOI 3 Kari Hyytiäinen Teuvo Korkalainen
Pirita Hahtonen
DRAJ paljas maa 18.9.2016 Rantasalmi Finland 96+0+0 61 VOI 2 Harri Piiroinen Timo Kohvakka
Kari Nykänen
DRAJ lumi 7.2.2016 Simpele Finland 0+0 2,75 VOI - (luopui) Markku Silvennoinen Lauri Peippo
Matti Tiainen
DRAJ lumi 30.1.2016 Kitee Finland 0+0 7,00 VOI 0 Esa Niemi Veikko Askolin
Jarmo Hukka
DRAJ paljas maa 14.10.2015 Simpele Finland 0+20+0 21,80 VOI 0 Markku Silvennoinen Hanna Vierikko
Heikki Peippo
DRAJ paljas maa 3.10.2015 Heinävesi Finland 0 +40+ 0 22,58 VOI 0 Ismo Putkonen Anne Silvennoinen
Sami Vilkman
DRAJ paljas maa 20.9.2015 Rantasalmi "PM" Finland 35+49 52,09

VOI 3 PM-2

Antti Nuutero Pauli Turunen
Kari Nykänen
DRAJ lumi 25.1.2015 Mikkeli Finland 0 + 0 6,5 VOI 0 Tenho Pulkkinen Kari Kaukonen
Toni Haukka
DRAJ lumi 15.2.2014 Simpele Finland 102+0 65,83 VOI 2 Hanna Vierikko Veijo Tanskanen
Jarmo Vuorela
DRAJ lumi 9.2.2014 Mikkeli Finland + 21,34 VOI 0 Ismo Putkonen Heikki Kosonen
Toni Haukka
DRAJ lumi 11.1.2014 Simpele Finland 120 90 AVO 1 Hanna Vierikko Markku Silvennoinen
DRAJ paljas maa 2.2.2013 Simpele Finland   6,5 AVO 0 Markku Silvennoinen  
DRAJ paljas maa 6.1.2014 Simpele Finland 49 52,04 AVO 3 Markku Silvennoinen Heikki Peippo
DRAJ lumi 26.1.2013 Simpele Finland 37 22,50 AVO 0 Markku Silvennoinen Markku Silvennoinen
DRAJ paljas maa 29.9.2012 Simpele Finland 8 19 AVO 0 Markku Silvennoinen Markku Silvennoinen
DRAJ paljas maa 22.9.2012 Rantasalmi Finland - 6,25 AVO 0 Veli-Matti Hynynen Markku Silvennoinen
DRAJ paljas maa 8.9.2012 Simpele Finland 5 18 AVO 0 Markku Silvennoinen Hanna Vierikko
Matti Tiainen (harjoittelija)

Näyttely:

Näy-
ttely
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
ERI VET ERI/1 SA VET-SERTVSP-VET Ii Suomi 24.7.2022 Matti Palojärvi Suomi
KV VET ERI/1 SA PN-1 VET-ROP ROP FI VW-21 FI W-21 Helsinki
"Finnish Winner 2021"
Suomi 19.12.2021 Sonny Ström Ruotsi
NORD VET ERI/1 SA PN-4 VET ROP ,HeVW-21 Helsinki
"Helsinki Winner 2021"
Suomi 18.12.2021 Jetta Tschokkinen Suomi
ERI VET ERI/1 SA PN-4 VET ROP Nurmes Suomi 25.7.2021 Pekka Teini Suomi
ERI VET ERI/1 SA PN-2 VET VSP Kouvola Suomi 9.8.2020 Kirsi Honkanen Suomi
ERI VET ERI/2 SA Kurikka Suomi 21.7.2019 Reino Korpela Suomi
KV VET ERI/1; SA; PN-1; VET-SERT; VET ROP; ROP; BALT VW-18 Tallinn "Balti Võitja 2018" Eesti 18.8.2018 Diane Stewart-Ritchie Irlandi
ERI KÄY ERI/1; SA; PN-1; VSP; KÄY-VSP Harjavalta Suomi 17.6.2018 Mari Lackman Suomi
RY VAL ERI/1; SA; PN-1,ROP, RYP-2 Kerimäki Suomi 7.4.2018 Hannu Talvi Suomi
KV KÄY ERI/2; SA; PN-3 Helsinki "Voittaja 2017" Suomi 10.12.2017 Pekka Teini Suomi
ERI KÄY ERI/2; SA; PN-5 Mikkeli Suomi 16.7.2017 Paavo Mattila Suomi
KV VAL ERI/1; SA; PN-1,CACIB, ROP Pärnu Eesti 9.7.2017 Hiroshi Kamisato Japani
KV VAL ERI/1; SA; PN-1,CACIB,VSP Pärnu Eesti 8.7.2017 Andrei Kisliakov  Valko-Venäjä
KV KÄY ERI/1; SA; PN-1,CACIB,VSP, FI W-16 Helsinki
"Finnish Winner 2016"
Suomi 11.12.2016 Hannele Jokisilta Suomi
KV KÄY ERI/1; SA; PN-1,CACIB,ROP,HeW-16 Helsinki
"Helsinki Winner 2016"
Suomi 10.12.2016 Harry Tast Suomi
ERI KÄY ERI/3; SA Kuusamo Suomi 17.7.2016 Håkan Hedekäll Ruotsi
RY KÄY ERI/1 Kuusamo Suomi 16.7.2016 Kauno Määttä Suomi
K VAL ERI/1; SA; PN-2 Rantasalmi Suomi 3.7.2016 Paavo Mattila Suomi
KV VAL ERI/1; SA; PN-1,CACIB,ROP, EE W-16 Tallinn Eesti 4.6.2016 Tapio Eerola Suomi
RY VAL ERI/1; SA; PN-1,ROP Mikkeli Suomi 14.5.2016 Mari Lackman Suomi
RY VAL ERI/1; SA; PN-1,ROP, RYP-2 Parikkala Suomi 7.5.2016 Paula Rekiranta Suomi
RY VAL ERI/1; SA; PN-1,ROP, RYP-4 Inkeroinen Suomi 23.4.2016 Taina Nygård Suomi
KV VAL ERI/1 Helsinki "Finnish Winner 2015" Suomi 6.12.2015 Marja Talvitie Suomi
ERI KÄY ERI/1; SA; PN-1,ROP, KÄY-ROP, BIS-1 Nurmes Suomi 19.7.2015 Jari Fors Suomi
RY VAL ERI/1; SA; PN-4 Simpele Suomi 19.4.2015 Paavo Mattila Suomi
KV VAL EH Vilnius lithaunia 8.3.2015 Tanya Ahlman Stockmari Suomi
KV VAL ERI/1; SA; CACIB; PN-1;
ROP,
C.I.B, LT W-15
Vilnius "Lithaunian Winner 2015" lithaunia 7.3.2015 Malgorzata Wieriemiejczyk
KV KÄY EH/3 Helsinki "World Winner 2014" Suomi 9.8.2014 Bo Skalin Sweden
ERI KÄY ERI/4; SA Kaavi Suomi 6.7.2014 Hannu Talvi
Suomi
KV VAL ERI/1; SA;CACIB; PE-1;
ROP,
EE W-13
Tallinn "Estonian Winner 2013" Estonia 1.6.2013 Tomasz Borkowski
KV AVO ERI/1; SA, SERT, CACIB, PN-1, ROP, RYP-4, BY CH, EE CH, LV CH Minsk belarus 25.11.2012 Andrei Kisliakov belarus
KV AVO ERI/1; SA, SERT, CACIB, PN-2 Minsk belarus 24.11.2012 Tamara Sarmont belarus
KV AVO ERI/3; SA; PN-5 Herning
"Nordic Winner 2012"
denmark 4.11.2012 Jurate Butkiene lithaunia
KV AVO ERI/1; SA; PN-2; CACIB; Herning
"Denmark Winner 2012"
denmark 3.11.2012 Dorota Witkowska poland
K
AVO ERI/1; SA; PN-1;SERT; ROP Siauliai lithaunia
14.10.2012
Nijole Zeniene
lithaunia
K
AVO ERI/1; SA; PN-1; SERT; ROP
Valmiera Latvia
13.10.2012
Gunnar Nymann
Denmark
RY AVO ERI/1; SA; PN-1; VSP Tallinn Estonia 19.8.2012 Mile Aleksoski macedonia
KV
AVO ERI/1; SA; PN-1; CACIB; VSPBALTIC W-12
Tallinn "Baltic Winner 2012"
Estonia
18.8.2012
George Schogol
georgia
RY AVO ERI/1; SA; SERT; PN-1; VSP Rapla Estonia 17.8.2012 Aleksandras Kulesa lithaunia
ERI
AVO EH Kauhajoki Suomi 29.7.2012 Sakari Poti
Suomi
RY
AVO ERI/1; SA, PN-2, SERT Parikkala Suomi 5.5.2012 Juha Putkonen
Suomi
KV NUO EH Tallinn Estonia 11.2.2012 Giuseppe Alessandra italy
K
JUN ERI/1; J-SERT; ROP-JUN;
LT JCH; LV JCH; EE JCH; BALT JCH
Siauliai lithaunia 9.10.2011 Chwalibog Elzbieta
poland
K
JUNERI/1; SA; PN-2; J-SERT
Valmiera Latvia 8.10.2011 Lokodi Csaba Zsolt
romania
KV JUN ERI/1; J-SERT; ROP-JUN; ROP; BALT JW-11 Druskininkai "Baltic Winner 2011" lithaunia 6.8.2011    
KV JUN ERI/1; J-SERT; ROP-JUN; ROP Druskininkai lithaunia 5.8.2011    
KV JUN ERI; JWW-11 Pariis "World Winner 2011"   10.7.2011    
K JUN ERI; ROP-JUN; FR JW-11 Pariis "Winner 2011"   9.7.2011    
RY JUN ERI/1; SERT; ROP; RYP-4 Pietarsaari Suomi 18.6.2011 Aila Lehmussaari Suomi
RY JUN ERI/1; PN-2; SERT Pöytyä Suomi 11.6.2011 Esko Nummijärvi Suomi
KV JUN ERI/1; PN-3; J-SERT; ROP-JUN; EE JW-11 Tallinn
"Winner 2011"
Estonia 4.6.2011 Anca Giura
romania

 

Metsasemu Meie Piipii "Pipa"


Ajokoe: https://koiratietokanta.fi/dreeverit/koirantiedot.php?lang=fi&Reknro=FI21716/17

Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
Tuomari
DRAJ lumi 8.2.2020 Simpele Soome 0 (0/0) 4,75 DRAJ - (luopui) Lauri Peippo Lauri Peippo
Hanna Vierikko
DRAJ lumi 25.1.2020 Simpele Suomi 118 (19/99) 68,61 DRAJ 2 Kare Matti Esa Niemi
Markku Parikka
DRAJ lumi 15.12.2019 Simpele Suomi 109 (109/0) 62,61 DRAJ 2 Silvennoinen Markku Silvennoinen Markku
Heikki Kärhä (AJOK)
DRAJ paljas maa 10.11.2019 Simpele Suomi 0 (0/0) 5,5 DRAJ 0 Silvennoinen Markku Hanna Vierikko
Heikki Peippo
DRAJ paljas maa 8.11.2019 Simpele Suomi 72 (41/31) 48,5 DRAJ 3 Silvennoinen Markku Silvennoinen Markku
Heikki Peippo
DRAJ lumi 9.12.2018 Rautalampi Suomi     DRAJ 0 Jouko Korhonen  
Eila Mäkinen
DRAJ paljas maa 1.12.2018 Juva Suomi 30+75 58,42 DRAJ 3 Hanna Vierikko Sami Pöllänen
Carita Korhonen
DRAJ paljas maa 3.11.2018 Siilinjärvi Suomi 58 + 0 38,94 DRAJ 0 Juha Kantell Marko Mustonen
Jarre Mustonen

Näyttely:

Näyttely
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
ERI KAS ERI/1 SA PE-1 VSP KÄY-VSP Ii Suomi 24.7.2022 Matti Palojärvi Suomi
KV VAL ERI/1 SA PN-1 CACIB ROP C.I.B. Pärnu Eesti 10.7.2022 Irina Poletaeva Suomi
KV VAL EH Pärnu Eesti 9.7.2022 Espen Engh Norja
KV KÄY ERI/1 SA PN-4 Helsinki
"Finnish Winner 2021"
Suomi 19.12.2021 Sonny Ström Ruotsi
NORD KÄY ERI/1 Helsinki
"Helsinki Winner 2021"
Suomi 18.12.2021 Jetta Tschokkinen Suomi
ERI KÄY ERI/2 SA Nurmes Suomi 25.7.2021 Pekka Teini Suomi
ERI KÄY ERI/2 SA PN-4 Kouvola Suomi 9.8.2020 Kirsi Honkanen Suomi
ERI KÄY ERI/2 Kurikka Suomi 21.7.2019 Reino Korpela Suomi
KV AVO ERI/1 SA PN-1 SERT CACIB ROP LV W-19 Riia "Voittaja 2019" Latvia 8.6.2019 Andras Korozs Unkari
KV AVO ERI/1 SA PN-1 SERT CACIB ROP EE W-19 Tallinn "Voittaja 2019" Eesti 1.6.2019 Angel Garach Domech Espanja
RY KÄY ERI/1 SA PN-1 ROP RYP-3 Kerimäki Suomi 25.5.2019 Kirsi Nieminen Suomi
RY KÄY ERI/1 SA PN-1 SERT VSP Simpele Suomi 18.5.2019 Perttu Ståhlberg Suomi
KV NUO EH Tallinn "Balti Võitja 2018" Eesti 18.8.2018 Diane Stewart-Ritchie Iirimaa
K JUN ERI/1 PN-1 J-SERT ROP ROP-JUN EE JCH BALT JCH Imavere Eesti 28.7.2018 Ahmet Virk Pakistan
KV JUN ERI/2 Pärnu Eesti 8.7.2018 Lyubov Terenteva  Venäjä
KV JUN ERI/1 SA PE-4 Pärnu Eesti 7.7.2018 Pirjo Aaltonen Suomi
ERI NUO ERI/2 Harjavalta Suomi 17.6.2018 Mari Lackman Suomi
KV JUN ERI/1 PN-2 J-SERT LV JMVA LV JV-18 Riia "Voittaja 2018" Latvia 10.6.2018 Dušan Paunovič Serbia
KV JUN ERI/2 Tallinn "Voittaja 2018" Eesti 2.6.2018 Laura Cox Irlanti
RY JUN ERI/1 SA PN-2 SERT Parikkala Suomi 5.5.2018 Pekka Teini Suomi
RY JUN ERI/1 SA PN-2 SERT Kerimäki Suomi 7.4.2018 Hannu Talvi Suomi
KV JUN EH/1 Imatra Suomi 31.3.2018 Matti Hautala Suomi
K JUN ERI/1 SA PN-2 V-SERT Imatra Suomi 30.3.2018 Anatoli Zhuk Valko-Venäjä
KV JUN ERI/1 J-SERT VSP VSP-JUN LT JMVA Vilnius Liettua 4.3.2018 Jurate Butkiene Liettua
KV JUN ERI/1 J-SERT VSP VSP-JUN LTJV-18 Vilnius "Voittaja 2018" Liettua 3.3.2018 Zlatko Jojkic Serbia
KV JUN ERI/2 Vilnius Liettua 2.3.2018 Julija Aidietiene Liettua
KV JUN ERI/1 SA PN-1 SERT VSP JV-17 V-17 Helsinki "Voittaja 2017" Suomi 10.12.2017 Pekka Teini Suomi
Metsasemu Ingli Silmad "Lumi"

Ajokoe:

Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
Tuomari
DRAJ                  
 

Näyttely:

Näyttely
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
ERI AVA EH Ii Suomi 24.7.2022 Matti Palojärvi Suomi
ERI AVO ERI/4 SA Nurmes Suomi 25.7.2021 Pekka Teini Suomi
ERI AVO ERI Kurikka Suomi 21.7.2019 Reino Korpela Suomi
RY AVO ERI/1 Kerimäki Suomi 25.5.2019 Kirsi Nieminen Suomi
ERI AVO EH/4 Harjavalta Suomi 17.6.2018 Mari Lackman Suomi
KV AVO EH/2 Riia "Voittaja 2018" Latvia 10.6.2018 Dušan Paunovič Serbia
KV AVO ERI/2 Tallinn "Voittaja 2018" Eesti 2.6.2018 Laura Cox Irlanti
KV AVO ERI/1 Imatra Suomi 31.3.2018 Matti Hautala Suomi
K AVO ERI/1 SA PN-1 SERT VSP Imatra Suomi 30.3.2018 Anatoli Zhuk Valko-Venäjä
KV AVO ERI/2; SA; PN-3, Pärnu Eesti 9.7.2017 Hiroshi Kamisato JapanI
KV AVO ERI/1; SA; PN-2,SERT, R-CACIB=> CACIB EE MVA Pärnu Eesti 8.7.2017 Andrei Kisliakov  Valko-Venäjä
RY AVO ERI/1 Jamijärvi Suomi 1.4.2017 Esko Nummijärvi Suomi
KV AVO ERI/1; SA; PN-4, V-SERT Helsinki
"Finnish Winner 2016"
Suomi 11.12.2016 Hannele Jokisilta Suomi
KV AVO ERI/2; SA; Helsinki
"Helsinki Winner 2016"
Suomi 10.12.2016 Harry Tast Suomi
ERI NUO EH Kuusamo Soome 17.7.2016 Håkan Hedekäll Rootsi
RY NUO ERI/2 Kuusamo Soome 16.7.2016 Kauno Määttä Soome
K NUO EH/2 Rantasalmi Suomi 3.7.2016 Paavo Mattila Suomi
RY NUO EH/1 Tallinn Eesti 5.6.2016 Silvia Weber-Martegani Sveitsi
KV NUO ERI/1 SA PN-2 V-CACIB=> CACIB Tallinn Eesti 4.6.2016 Tapio Eerola Suomi
RY NUO ERI/1 Mikkeli Suomi 14.5.2016 Mari Lackman Suomi
RY NUO EH Parikkala Suomi 7.5.2016 Paula Rekiranta Suomi
RY JUN EH Inkeroinen Suomi 23.4.2016 Taina Nygård Suomi
KV JUN ERI/1 J-SERT ROP ROP-J LT JMVA LV JMVA EE JMVA BALT JMVA Vilnius Liettua 6.3.2016 Leni Finne Suomi
KV JUN ERI/1 J-SERT VSP ROP-J LT JV-16 Vilnius "Lithauinan Winner 2016" Liettua 5.3.2016 Andrzej Mania Puola
K JUN EH Tartu Eesti 10.1.2016 Kalvo Kriisk Eesti
K JUN EH Tartu Eesti 9.1.2016 Salvador Janiero Portugal
KV JUN EH/2 Helsinki "Finnish Winner 2015" Suomi 6.12.2015 Marja Talvitie Suomi
K JUN ERI/1 SA J-SERT PN-2 Valmiera Latvia 11.10.2015    
K JUN EH Valmiera Latvia 10.10.2015 Bent-Åke Bogren Ruotsi
KV JUN ERI/1 SA J-SERT PN-1 VSP-J VSP BALT JV-15 Talinn Eesti 22.8.2015 Zoia Oleinikova  Ukraina
RY JUN ERI/2 SA PN-2 Tallinn Eesti 21.8.2015 Jelena Kruus Eesti
ERI PEN KP,ROP-PENTU, BIS-1 PENTU Nurmes Suomi 19.7.2015 Jari Fors Suomi
KV PEN KP,ROP-PENTU Pärnu Eesti 5.7.2015 Sumiko Ikeda Japani
KV
PEN KP,ROP-PENTU Pärnu Eesti 4.7.2015 Jelena Kruus Eesti

 

JA SIJOITUS KOIRIEN TULOKSET

Metsasemu Hiie Haldjas "Martta"

Ajokoe:

Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
Tuomari
DRAJ                  
 

Näyttely:

Näyttely
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
ERI JUN ERI/2 SA Kouvola Suomi 9.8.2020 Kirsi Honkanen Suomi
ERI PPEN KP/2 Kurikka Suomi 21.7.2019 Reino Korpela Suomi
Metsasemu Kevadene Päägene "Sipsu"
Ajokoe
Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
Tuomari
                   
Näyttely
Näy-
ttely
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
ERI JUN ERI/1 SA ROP-JUN Ii Suomi 24.7.2022 Matti Palojärvi Suomi
KV JUN ERI/1 SA JUN-SERT ROP-JUN PN-2 EE JCH Pärnu Eesti 10.7.2022 Irina Poletaeva Suomi
KV JUN EH Pärnu Eesti 9.7.2022 Espen Engh Norja
K JUN ERI/1 SA JUN-SERT ROP-JUN FI JMVA PN-1 SERT ROP Lappeenranta Suomi 18.6.2022 Leni Finne Suomi
RY JUN ERI/1 SA JUN-SERT ROP-JUN PN-2 Kerimäki Suomi 22.5.2022 Virpi Montonen Suomi
RY JUN ERI/1 SA JUN-SERT ROP-JUN PN-1 SERT VSP Parikkala Suomi 14.5.2022 Mari Lackman Suomi